O mastiffovi

História
Pomenovanie mastiff pochádza buď z anglosaského slova masty (silný) alebo z keltského pojmu Mansuetus (mierny, krotký). Do GB sa predkovia mastifa dostali prostredníctvom Keltov alebo Feničanov. Keď v roku 55 pnl. dobýval Július Caesar GB, bol prekvapený silou a odvahou psov brániacich hradby. Tieto psy mu učarovali tak, že ich so sebou priviezol do Ríma, kde ich používali na zápasy v arénach. Je to však iba jedna z verzií. Aj keď sa v minulosti mastify využívali vo vojnách, v arénach aj na lovoch, ich povahe najviac vyhovovala úloha psa strážiaceho obydlie, majetok a pána.
Vzhľad
Dnes je mastiff symbolom sily. Napriek svojej hmotnosti dokáže byť neuveriteľne rýchly. Toto plemeno je naozaj veľké, najťažšie na svete. Váži okolo 100 kg, suky môžu mať menej, psy viac. Jeho kostra je sama o sebe ťažká. Jeho hlava je mohutná a je na nej čierna maska. Ňufák je krátky a široký. Oči má guľaté a hlboko posadené. Uši nosí zvesené pozdĺž hlavy, sú nízko posadené, dlhé a bez volánikov. Zuby majú pravidelný nožnicový skus. . Mastiff má srsť krátku a priľahlú, s viacerými druhmi sfarbenia. Srsť nepotrebuje zvláštnu starostlivosť. Má silné končatiny, ktoré sú zakončené okrúhlymi a širokými labami. Telo má obdĺžnikový tvar. Chrbát má široký, hrudník je široký a hlboký.
Povaha
Je rozvážny, hravý a inteligentný. Má rád hry a pohyb. Tak ako je mastiff obrovský pes, tak obrovské je aj jeho srdce. Svoju rodinu naozaj úprimne miluje. Pokiaľ sa na jeho územie chce dostať niekto cudzí, neváha a je schopný na nepozvaného hosťa zaútočiť. Mastif je svojmu pánovi veľmi oddaný a chráni ho. Preto je vynikajúci strážca. Má skvelý vzťah k deťom. Pokiaľ sa však vaše dieťa hrá s iným psom, mastiff má tendenciu svoje deti chrániť. Výcvik je dôležitý, ale trocha zložitejší. Tieto psy si všetko najprv rozmyslia, preto ich môžeme klasifikovať ako tvrdohlavé. Ak sa už niečo naučia, len tak to nezabudnú.

CHARAKTER

inteligentný

vnímavý

pokojný

poslušný